Honor AP08L 10000 mAh Powerbank İncelemesi

Bu yazımda Honor markasının AP08L model taşınabilir şarj cihazını inceleyeceğim. Aslında incelemeden çok bir ön izlenim yazısı olacak. Elimde pili hakkıyla test etmemi sağlayacak bir donanım olmadığı için detaylı ve teknik bir inceleme olmayacak. İlerleyen zamanlarda edindiğim deneyimleri de yazıya ekleyeceğim.

Teknik Özellikleri

 • 10000 mAh pil kapasitesi
 • 5V 2A olmak üzere toplamda 10W çıkış gücü
 • Çok katmanlı güvenlik koruması
 • Lityum Polimer pil teknolojisi

Fiziksel Özellikleri

Boy, genişlik ve yükseklik değerleri 14 cm x 7.5 cm x 1.5 cm şeklinde. Boyutları bu kapasitede bir cihaz için oldukça iyi. Hem boyut olarak, hem de incelik olarak cepte taşımaya elverişli bir ürün olduğunu söylemeliyim. Gövdede alüminyum alaşımı, kasada ise plastik ama oldukça kaliteli ve sağlamlık hissiyatı olan bir malzeme kullanılmış. Ayrıca yüzeyindeki desenden dolayı elde tutulduğunda kayma gibi bir durumla karşılaşmıyorsunuz.

Taşınabilir şarj cihazının üzerinde pil seviyesi göstergesi, güç butonu, kendi pilini doldurabilmek için gerekli olan micro USB girişi ve diğer cihazları şarj etmek için kullandığı USB çıkışı bulunuyor. Kutu içeriğinde ise cihazın kendisi, kitapçıkları ve ufak bir micro USB kablosu yer alıyor.

Diğer Detaylar

Honor’ın yazıya konu olan taşınabilir şarj cihazının 10000 mAh kapasitesi bulunuyor. Bu değer ortalama akıllı telefonları yaklaşık olarak üç kez şarj edebilecek seviyede, 4000 mAh üzeri bataryalı cihazları ise iki kez tam şarj edebilecek seviyede.

Yüksek kapasiteyle beraber, 5V 2A değerlerine kadar hızlı şarjı desteklemesi de büyük bir avantaj. Benim testlerimde kendi cihazımda kullandığım 5V 2A adaptörle aynı sürelerde cihazı şarj etti. Ayrıca telefon Honor AP08L’yi hızlı şarj cihazı olarak algıladı. (Telefon: Asus Zenfone 5 ZE620KL)

İçerisinde kullanılan yeni teknoloji lityum polimer pil ile yüksek verimlilik vadedilmiş durumda. Ayrıca içerdiği güvenlik korumaları sayesinde çıkış gücünü şarj edilecek cihaza göre ayarlıyor ve ısınma, akım koruması, statik elektrik koruması, kısa devre koruması gibi teknolojileri de içerisinde barındırıyor.

Benim izlenimlerim oldukça olumlu. Tek eksiği birden fazla USB çıkışı bulundurmaması. Dolayısıyla aynı anda birden fazla cihazı şarj etme imkanı bulunmuyor. Bu durumda USB çoğaltıcı gibi aparatlarla kullanılması da kesinlikle tavsiye edilmiyor. Eğer bu ürünü kullanıyorsanız sizlerde deneyimlerinizi, tavsiyelerinizi mutlaka yorumlarda belirtin. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Mustafa dedi ki:

  Bende honor 10000 mah link powerbank aldım rica edersem kutunun içindeki garanti belgesinde ki firmanın ismini ve telefonunu alırsam çok iyi olur garantisi devam ediyor şarj almıyor göndermem garanti kağıdı mı kaybettim lütfen yardımcı olun.

  • Hamdi Çatal dedi ki:

   Merhaba. Garanti belgesi yok sanırım bende de. Kutunun üzerinde Sanal İletişim(sanalbt.com) bandrolü var. Teknik servis adresi olarak şöyle yazılmış: Seyrantepe Mah. Çekimser Sok. 12/B Kâğıthane/İstanbul

 2. Mustafa dedi ki:

  Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir