Netflix Smart TV Uygulamasından Çıkış Yapma

Geçtiğimiz günlerde, LG Smart TV’de Netflix hesabımdan çıkış yapamadığımı farkettim. Arayüzde hesaptan çıkış yapma veya farklı bir hesapla giriş yapma gibi bir seçenek bulunmuyordu. Biraz araştırdım ve kumandadan girilecek bir tuş kombinasyonu ile çıkış yapılabildiğini öğrendim.

Uygulama ana sayfasında iken, kumandanızdaki ok tuşları ile aşağıdaki tuş kombinasyonunu girerek hesabınızdan çıkış yapabileceğiniz bir arayüze erişebilirsiniz.

Yukarı, Yukarı, Aşağı, Aşağı, Sol, Sağ, Sol, Sağ, Yukarı, Yukarı, Yukarı, Yukarı

(Up, Up, Down, Down, Left, Right, Left, Right, Up, Up, Up, Up)

Yukarıdaki kombinasyonu tuşladığınızda görüntüdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekrandaki “Deactivate” butonuna bastığınızda, Netflix uygulamasından hesabınızı kaldırıp, çıkış yapmış olacaksınız. Bu aşamadan sonra isterseniz Netflix uygulamasına başka bir hesapla giriş yapabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Cevaplar

 1. selo dedi ki:

  sen adamsin hamdi abim cok ise yaradi cok sagol

 2. Sksk dedi ki:

  ÇOK teşekkürler

 3. Unal guler dedi ki:

  Dediklerinizi yaparken inanmadan yaptım, ama deactivate sayfasına ulaşınca çok şaşırdım. Sağolun

 4. mahmut dedi ki:

  abi gerçekten işe yaradı helal:)))

 5. Taws dedi ki:

  Teşekkürler çok ise yaradi

 6. şule dedi ki:

  Merhabalar dediğinizi yaptım ve oldu fakat tüm ayarlarım Türkçe olmasına rağmen benim netfilx İngilizce lg smart tv de ve bu ayarlara ekran üzerinden ulaşamıyorum. Bunun içinde bir kombinasyon var mıdır acaba?

  • Hamdi Çatal dedi ki:

   Merhaba, muhtemelen sizde eski bir modeli kullanıyorsunuz. Maalesef Netflix uygulaması uzun zamandır güncellenmediği için o şekilde. Bildiğim kadarıyla onun çözümü yok. Zaten içeriklerde Türkçe altyazı ve dublaj bulunuyor. Fazla etkileyecek birşey değil. O şekilde kullanmaya devam edin. İyi günler…

 7. Fatih dedi ki:

  Mükemmel teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir