Çalışmalarım

Bu sayfadan bireysel olarak yaptığım çalışmalara ulaşabilir ve üzerinde çalıştığım projeleri görebilirsiniz. Bu sayfa halen fikir aşamasında. İçeriğini zamanla güncelleyeceğim. Yazdığım kodların bir kısmını elden geçirdikten sonra kaynak kodlarına Github profilimden ulaşabileceksiniz.


github.com/hamdicatal


Habertech Haber Portalı

Codeigniter PHP MVC framework ile geliştirilmiş bir haber portalı. Site tamamen yönetim panelinden yönetilebiliyor. Yönetici, Editör ve Standart olmak üzere 3 farklı kullanıcı tipi mevcut. Kullanıcılar haberlere yorum yapabiliyor. Haber ayrıntılarına haberin yazarı tarafından görsellerden oluşan bir galeri eklenebiliyor. Portal teması ve yönetim paneli mobil uyumlu olarak tasarlandı.


Yazılım Talep Sistemi

Kurum içi yazılım taleplerini yönetmeye yarayan bir web arayüzü. Yetkili birimler sistem üzerinden yazılım talebinde bulunabiliyor. Sistem yöneticileride açılan taleplerin durumlarını değiştirip, ilgili talep üzerinde işlem yapıp, talebi sonlandırabiliyor. Kullanıcı girişleri ve çekilen dinamik bilgiler tamamen ilgili kurumun SOAP servisi üzerinden sağlanıyor.  ASP.NET Web Forms ve Angular.JS kullanıldı.


Get Spotlight Wallpapers

Windows’un sağladığı Spotlight duvar kağıtlarını .jpg formatında kaydetmeye yarayan araçtır. Windows 10 1607 sürümünde denenmiştir. Assets* klasöründeki Spotlight duvar kağıtlarını toplu olarak .jpg uzantılı olarak kaydetmenizi sağlar. Masaüstünüzde otomatik olarak “Spotlight” isimli bir klasör oluşturulur ve 1920×1080 çözünürlüğündeki duvar kağıtları otomatik olarak bu klasöre görüntülenebilir formatta kaydedilir. Uygulamayı indirmek için tıklayın…

Uygulama Visual Studio kullanılarak, C# ile kodlanmıştır. Windows 10 sürümlerinde çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Spotlight duvar kağıtlarını aktif etmediyseniz Kişiselleştirme > Kilit Ekranı altından arkaplanı Spot Işığı olarak ayarlamalısınız.

C:\Users\kullanici\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Add Logo on Picture v1.0

Görseller üzerine logo veya banner eklemeye yarayan uygulamadır. “Kullanılacak Resim” butonu ile ana görsel seçilir. “Eklenecek Logo” ile de görselin üzerine eklemek istediğimiz logo seçilir. “Logo Konumu” kısmından logonun görsel üzerindeki konumu seçilir. Logo seçildikten sonra Önizleme butonu ile görsel önizlenebilir. Uygulamayı indirmek için tıklayın…

Bilinen Hatalar: İlk önizlemeden sonra konumda, çözünürlükte değişiklik yapıldığında Sıfırlama butonu düzgün çalışmamaktadır. Bu nedenle her seferinde uygulamayı kapatıp, yeniden çalıştırmalısınız. Düzenlediğiniz görseli kaydederken dosya ismiyle beraber, uzantısını da yazmalısınız. (.jpg, .png gibi…)


Diğer Bazı Çalışmalar