No JVM could be found (EXE4J_JAVA_HOME) Hatası Çözümü

jvmerror

Bu yazımda bazı uygulamaları ve oyunları çalıştırırken karşılaşabileceğimiz bir hata olan “No JVM could be found on your system. Please define EXE4J_JAVA_HOME” hatasının çözümünden bahsedeceğim.

Hata bilgisayarınızda bulunan Java sürümünün eski olmasından ya da düzgün yüklenmemiş olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle yapmanız gereken işlemler şu şekilde;

1

İlk olarak Denetim Masası->Programlar ve Özellikler’e girip, Java kurulumlarını kaldırmanız gerekiyor. Yukarıda gördüğünüz Java 8 Update, Java 7 Update gibi hangi sürüm yüklüyse kaldırın. Java SE’lere dokunmuyoruz.

3

Kaldırma işleminden sonra buradan Java indirme sayfasına gidiyoruz. Güncel Java sürümünün 32-bit ve 64-bit versiyonlarını, her ikisini de bilgisayarımıza indiriyoruz. (http://www.java.com/en/download/manual.jsp)

2

İlk olarak 32-bit sürümünün kurulum dosyasını çalıştırıp, Install diyerek kuruyoruz. Kurulum işlemi tamamlandığında aynı şekilde 64-bit sürümünü de bilgisayarımıza kuruyoruz. İki kurulumda başarıyla tamamlandığında artık “No JVM could be found on your system” hatasını almayacaksınız.

Bilgisayarınızda kurulan Java versiyonunu doğrulamak için buradan sürüm doğrulama sayfasına gidebilirsiniz. (http://www.java.com/tr/download/installed8.jsp) Sürüm doğrulama işlemini yapabilmeniz için bilgisayarınızda Firefox yada Internet Explorer yüklü olmalı. Kolay gelsin…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. furkan kılıçaslan dedi ki:

  ya bende 64 biti indirdim ama 32bit yok ana sayfada

  • Hamdi Çatal dedi ki:

   Windows Offline ve Windows Offline(64-bit) şeklinde iki seçenek var. Dikkatli bakarsanız farkedersiniz.

 2. Ali dedi ki:

  Çok teşekkürler.

 3. mustafa dedi ki:

  yardımınız için çok teşekkür ederim.

 4. Aras dedi ki:

  merak edenler icin kesin cozuluyor, herkesin emegine saglık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir