Microsoft Build 2020 Geliştirici Etkinliğine Katılım Ücretsiz!

Microsoft, her yıl düzenlediği büyük etkinliklerden biri olan Build 2020 geliştirici etkinliğinin kayıtlarını ücretsiz olarak açtı. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını nedeniyle etkinliği iptal etmek yerine, her sene olanın aksine online olarak düzenlemeye karar verdiler. Üstelik bu yıl düzenlenecek olan Build etkinliğinin tamamen geliştirici odaklı olacağı açıklandı.

Build 2020 etkinliği 19 Mayıs 2020 tarihinde başlayacak ve 48 saat kadar sürecek. Etkinlikte çeşitli konularla alakalı interaktif yayınlar ve soru cevap oturumları da bulunacak.

Build 2020 etkinliğine ücretsiz kayıt olmak için; https://mybuild.microsoft.com/

Etkinlikte bulunacak ana konuşmacılar ve etkinlik konuları şu şekilde;

Satya Nadella: Bu zor zamanlarda geliştiricilerin dünyayı yeniden hayal etme ve iyileştirme yolundaki rolüyle alakalı konuşacak.

Scott Hanselman, Kayla Cinnamon, Allison Buchholtz-Au, Maddy Leger: Hanselman ve arkadaşları GitHub, Visual Studio, Windows ve diğer modern geliştirici araçları hakkında konuşacaklar.

Scott Guthrie, Julia White, Amanda Silver, Donovan Brown, Jeff Hollan, Rohan Kumar: Bulut dünyasındaki yenilikler ve Microsoft Azure bulut çözümleriyle alakalı konuşacaklar.

Rajesh Jha, Yina Arenas, Kevin Gallo: Uzaktan çalışma ve öğrenmeyi kolaylaştıracak üretkenlik araçları, Microsoft Teams, Microsoft Graph ve Fluid Framework araçlarının yeni yetenekleri hakkında konuşacaklar.

Kevin Scott, Peter Lee, Luis Vargas, Lila Tretikov: Kevin Scott ve sektörden konuklar, yazılım geliştirmeyi yeniden şekillendirme yolunda ortaya çıkan yeni trendleri ve yapay zeka, büyük ölçekli makine öğrenimi, fiziksel ve dijital dünyaların yakınsamasını içeren teknolojilerle alakalı konuşacaklar.

Build 2020 etkinliğine ücretsiz kayıt olmak için; https://mybuild.microsoft.com/

Yazılım geliştirmeyle uğraşan ve özellikle Microsoft teknolojileriyle çalışan herkesin katılmasını öneririm. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir