Bizleri Star Wars mu Kurtaracak?

star-wars-logo-stars-hd-185739

Günlerdir bu soru kafamda dolaşıp duruyor. İnsanlar günlerdir bu filmi konuşuyor. Kimisi spoiler yememek için sosyal medyadan uzak duruyor, kimisi de tarafını seçip bir kenara çekiliyor. Malum sosyal medyanın oyunları işte. Her seferinde birşeyler bulup insanları kandırmayı başarıyorlar.

Bir yanda insanlar savaşın içerisinde bombalardan, silahlardan kaçmaya çalışırken, diğer bir yanda insanların ve ülkemizin içinde bulunduğu duruma aldırış etmeyen bizler. Bir yanda açlıktan hayatını kaybeden insanlar, diğer yanda Star Wars oyuncakları alabilmek için sabahın erken saatlerinde malum marketlere doğru yola koyulan insanlar…

İnsanlar birbirleri ile iletişim kurmaya çekinirken, yakınlarındaki insanların yaşantılarından bihaber iken, bu mudur acaba yapılması gereken? Hoş, başlığı okuyan birçok kişi yazdıklarımın doğrudan filme yönelik olduğunu düşünecek. Bu yazıyı okurken daha çok bir özeleştiri olarak düşünmenizi istiyorum.

Seriyi izlemeyen, film hakkında en ufak fikri bile olmayan insanlar bile filmin derdine düştüler. Peki neden kimse kişisel sorunları için, geleceği için, çevresindeki insanlar için bu kadar kafa yormuyor? Boş şeylerle aklını dolduran insanların doğru düşünmesi, sorunları için kafa yorması ne kadar mümkün, tartışılır. Özellikle yaşıtlarım arasında sıkça rastlıyorum, insanlar artık içinde bulunduğu durumdan bihaber, umursamaz bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Artık benliğimize, milli değerlerimize bile bir film kadar kafa yormayan, sahip çıkmayan bir toplum olup çıktık.

Yazdıklarım birçok kişinin hoşuna gitmeyecek ancak, gerçeklerin ne kadar acı ve katlanılmaz olduğu ortada. Şunu da ekleyim, bu yazıyı yazmak planlanmış bir şey değildi. Bu seferlik aklımdan geçenleri doğrudan yazıya dökmek, kaydetmek istedim. Belki birilerinin düşünmesine vesile olur ya da kim bilir belki bu yazıyı her hatırladığımda şöyle bir düşünüp, kendi yanlışlarımı düzeltmeme imkan verir. Her türlü yoruma, tavsiyeye açığım. Sizlerde görüşlerinizi yazının altına yorum atarak benimle paylaşabilirsiniz…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Salih BiLGiN dedi ki:

    Tespitler için tebrik ederim. Duygu ve düşüncelerime tercüman olan birini görmek çok memnun etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir