ePttAVM Üzerinden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

ePttAVM Ücretsiz Maske Temini

Bildiğiniz üzere Corona virüs(COVID-19) salgını nedeniyle ülkemizde ve dünyada birçok önlem alınmakta. Son olarak ülkemizde arış gösteren vakalardan ötürü 20 yaş altı ve 65 yaş üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş durumda. Ayrıca bunlara ek olarak hemen hemen bütün şehirler araç giriş ve çıkışına kapatılmış durumdaydı. Son olarak Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karar neticesinde tüm vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılmaya başlandı. Maske temini online ortamda ePttAVM.com üzerinden sağlanacak.


Güncelleme(05.06.2020)

5 Nisan tarihinde ePttAVM üzerinden başlayan maske temin işlemi yoğunluktan dolayı geçici olarak durdurulmuştu.

Ücretsiz maske temini bugünden itibaren e-Devlet üzerinden sağlanmaya başlandı.

e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Almayı İşlemi İçin Buraya Tıklayın


Güncelleme(05.04.2020): Oluşan yoğunluktan dolayı ePttAVM üzerinden maske dağıtımı durdurulmuştur. Altyapı hazır olduğunda e-Devlet üzerinden maskelerin ücretsiz dağıtımına devam edilecektir. e-Devlet üzerinden dağıtım başladığında adımları yine buradan takip edebilirsiniz. Sitede yayınlanan uyarı şu şekilde;

ePttAVM Maske Dağıtımı Durduruldu

Kimler bu imkandan faydalanabiliyor?

20 yaş üstü ve 65 yaş altı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ücretsiz maske temininden faydalanabiliyor. Aile bireylerine maske temin etmek isteyenler de yine form üzerinde ilgili alanları doldurarak, onlar için de maske temini talebinde bulunabilirler. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kişi başı her hafta için 1 paket yani 5 adet olmak üzere maske talebinde bulunabiliyor. Yani 4 kişilik bir ailenin haftalık maske temin hakkı 20 adet ile sınırlandırılmış durumda. ePttAVM üzerinden talep edilecek maskeler kargo aracılığı ile adresinize teslim edilecek.

Aile Bireylerini Ekleme

Ücretsiz maske temin hakkından nasıl faydalanabiliriz?

Ücretsiz maske temin edebilmek için maske.epttavm.com adresine gidip, formu doldurmamız gerekiyor. Formda TC kimlik numarası, doğum tarihi(yıl olarak), ad ve soyad bilgilerinizi girmelisiniz. Eğer aile üyelerinizi de dahil etmek ve onların adına da maske temininde bulunmak istiyorsanız ad soyad girişinin altında bulunan “Ailenizden Kişi ya da Kişilerin T.C. Kimlik Bilgilerini Eklemek için Tıklayın” ibaresine tıklamanız yeterlidir. Her tıklamanızda bir aile üyesi için formda doldurmanız için bir alan açılacaktır. Aynı şekilde aile bireyleriniz için de TC kimlik no, doğum yılı, ad, soyad bilgilerini doldurmalısınız.

ePttAVM ücretsiz maske temin sayfasına ulaşmak için; https://maske.epttavm.com/

Adres Girilmesi ve İşlemin Onaylanması

Tüm alanları doldurduktan sonra üyelik sözleşmesi ve gizlilik politikasını okuyup, kabul edip, ben robot değilim kısmını işaretleyip, “Maske Siparişini Ver” butonuna tıklayarak maske temin işleminizi sonlandırabilirsiniz. Bu aşamadan sonra maskeler adresinize teslim edilecektir. İlk etapta aşırı bir yoğunluk olacağından maskelerin elinize ulaşması en iyi ihtimalle birkaç gün sürecektir.

ePttAVM ücretsiz maske temin sayfasına ulaşmak için; https://maske.epttavm.com/

Maskelerin elinize ulaşabilmesi için adres bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. Maskeler PTT Kargo ile adresinize ücretsiz olarak teslim edilecektir. Maskeler için yada kargo için hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Lütfen bunun için sizden ücret talep edenleri dikkate almayın.

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir