DreamSpark'dan Öğrencilere Ücretsiz Microsoft Yazılımları

3858.image_5F00_4

Merhaba, bir önceki yazımda sizlere DreamSpark’dan kısaca bahsetmiştim. Bu yazımda sizlere detaylı olarak DreamSpark’tan ücretsiz olarak edinilebilecek Microsoft yazılımlarından bahsedeceğim. Microsoft DreamSpark, üniversite öğrencilerinin, Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım araçlarını ücretsiz olarak edinmelerini sağlayan bir servistir. Bu servis sayesinde Windows sürümlerinin, Visual Studio sürümlerinin, Windows Server ve SQL Server sürümlerinin lisanslarına ücretsiz olarak ulaşabileceksiniz. Bu servisten faydalanmanız için mutlaka öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekmektedir. Kayıt ve doğrulama işlemine bir önceki yazımda değinmiştim. Buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi DreamSpark’dan ücretsiz olarak edinebileceğiniz yazılımlara bir göz atalım…

vs

Bana göre DreamSpark’ın ücretsiz olarak sunduğu yazılımların en iyilerinden birisi Visual Studio 2013. Eğer öğrenciyseniz DreamSpark sayesinde Visual Studio Professional 2013 yazılımını ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Visual Studio 2010 ve Visual Studio 2008 sürümlerine de aynı şekilde ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Yazının sonunda tüm ürünlerin listelendiği katalogun adresini vericem zaten.

Buradan ulaşabilirsiniz…

dreamspark

Diğer bir önemli yazılımda Windows Embedded 8.1 Industry Pro. DreamSpark sayesinde Windows Embedded 8.1 Industry Pro lisansına ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz. Lisans sadece Windows Embedded 8.1 Industry Pro sürümünde geçerli olacağı için DreamSpark’dan bu sürümü indirmelisiniz. Bir önceki yazımda bu konudan bahsetmiştim zaten.

Buradan ulaşabilirsiniz…

sql

En sık kullanılan Microsoft yazılımlarından bir tanesi SQL Server 2012. Yine DreamSpark üzerinden lisansını ücretsiz olarak alabileceksiniz. SQL Server’ın da birçok sürümü bulunmakta. Product version kısmından istediğiniz sürümü seçip ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Buradan ulaşabilirsiniz…

dream

DreamSpark sadece bu 3 yazılımdan ibaret değil. Diğer Visual Studio sürümleri, Windows Server sürümleri, Windows Virtual PC, SQL Server sürümleri, Microsoft Robotic Developer Studio gibi birçok yazılımı da içerisinde barındırıyor. DreamSpark’ın ücretsiz olarak sağladığı yazılımların tümüne buradan ulaşabilirsiniz…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir