Microsoft DreamSpark'dan Öğrencilere Ücretsiz Windows 8.1 Lisansı

windows_embedded_81_launch

Merhaba, bu yazımda sizlere Microsoft’un önemli bir servisi olan DreamSpark’dan bahsedeceğim. Microsoft DreamSpark, üniversite öğrencilerinin, Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım araçlarını ücretsiz olarak edinmelerini sağlayan bir servistir. Bu servis sayesinde Windows sürümlerinin, Visual Studio sürümlerinin, Windows Server ve SQL Server sürümlerinin lisanslarına ücretsiz olarak ulaşabileceksiniz. Bu servisten faydalanmanız için mutlaka öğrenci olduğunuzu doğrulamanız gerekmektedir.

Peki doğruma işlemini nasıl yapacağız? Öğrenci olduğunuzu doğrulamak için üniversite tarafından sizlere verilen “….@…..edu.tr” biçimindeki e-posta adresini kullanabilirsiniz. Bu yöntem haricinde birkaç doğrulama yöntemi daha bulunuyor. Öğrenci kartınızı yada öğrenci belgenizi gönderip, üyeliğinizin doğrulanmasını sağlayabilirsiniz.

İlk olarak bir DreamSpark üyeliğine ihtiyacımız olacak.
Üyelik almak için; https://www.dreamspark.com/Account/CreateAccount.aspx

Üyelik formunu doldurup, üyelik alıyoruz ve DreamSpark’a giriş yapıyoruz.

dreamspark

Windows Embedded 8.1 Industry Pro lisans sayfası; https://www.dreamspark.com/Product/Product.aspx?productid=82

Lisans sayfasına girdiğinizde yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. “Get Verified” butonuna tıklayıp doğrulama işlemini yapmalısınız. (Bu işlem için okulunuzun size verdiği “…..@……edu.tr” şeklindeki e-posta adresine ihtiyacınız var. Eğer okulunuz size böyle bir adres vermediyse diğer doğrulama yöntemlerini deneyebilirsiniz…)

Üyeliğim hali hazırda onaylı olduğundan bu adımdan sonrasını ekrandaki yönergeleri takip ederek halledebilirsiniz…

Bu işlemlerden sonra indirme safyasına dönüp, dil seçeneğini seçip, “Download” butonuna tıklayıp indirme işlemini başlatabilirsiniz. Aldığınız lisans “Windows Embedded 8.1 Industry Pro” sürümüne ait olduğu için farklı sürümlerde çalışmayabilir.

Diğer ürünleri de zaman geçtikçe ekleyeceğim. Takipte kalmanız dileğiyle… 🙂

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir