Oyunların Bilgisayarınıza Uygunluğunu Test Edin

can-you-run-it-screenshot1

Selamlar, bilgisayarınıza oyun yüklemeden önce sistem gereksinimi arayanların bu sorunlarına pratik bir çözüm önerisinden bahsedeceğim. “Can You Run It” sitesine girip, tek tuşla oyunlar bilgisayarınıza uygun mu test edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey siteye girmek, listeden yüklemek istediğiniz oyunu seçip, “Can You Run It” butonuna tıklamak.

İlk olarak buradan siteye girin, listeden yüklemek istediğiniz oyunu seçin ve “Can You Run It” butonuna tıklayın. Bu aşamada sizden bilgisayarınızı tanımak için bir uygulama kurmanızı isteyecek.

Bu aşama size kalmış. Otomatik olarak karşılaştırmasını istiyorsanız uygulamanın kurulumunu yapın. Eğer uygulamayı kurmak istemiyorsanız sitedeki sistem gereksinimleriyle kendiniz de karşılaştırma yapabilirsiniz. Tabi bu işlem biraz teknik bilgi gerektiriyor.

Uygulamanın kurulumu tamamlandığında artık test işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Site oyunun sistem gereksinimleriyle, sizin sisteminizin özelliklerini karşılaştıracak ve size uyulumlu olup, olmadığına dair bir sonuç gösterecek. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir