Battlefield 4 Kullanıcı Arayüzü Güncellendi

Battlefield 4 oyuncularının uzun zamandır dert yandığı sunucu arayüzü sonunda güncelleniyor. EA’den kullanıcılara gönderilen bilgilendirme mailine göre Battlefield 1’den alışık olduğumuz ve daha önce Xbox One, PlayStation 4 platformlarında yayınlanan yeni arayüz Battlefield 4 PC sürümü içinde kullanılabilir hale getirilecek.

Güncelleme: Yaklaşık 3.5GB boyutunda bir güncelleme ile Battlefield 4 sonunda oyun içi arayüzüne kavuştu. Hemen güncellemeyi yükleyip, Battlelog arayüzünden kurtulup, oyun içi arayüzden sunuculara girebilirsiniz 🙂

EA tarafından yapılan bilgilendirmeye göre bu yeni güncellemeyle yapılacak değişiklikler şu şekilde;

  • Karşılaşmaya girmeden önce manga(squad) oluşturma işlevselliği
  • İlgili haritaları, modları ve daha fazlasını öneren bir öneri motoru
  • Battlefield 4 istemcinden Battlefield 1’in başlatılmasını sağlayan birleşik bir kullanıcı arayüzü (iki oyunda satın alınmış ise)

Ayrıca bu değişikliklerle birlikte Battlelog’da yeni arayüz yayınlandıktan sonra battlelog.battlefield.com/bf4 adresinden kullanılmaya devam edilebilecek.

Güncellemenin verileceği tarih net olarak bilinmemekle birlikte, EA 2017 yılının bahar aylarında güncellemeyi yayınlayacaklarını duyurmuş durumda.

EA, 2016 yılı içerisinde Battlefield 4’ün tüm DLC’lerini Origin üzerinden ücretsiz olarak dağıtarak Battlefield 4 oyuncularını memnun etmeyi başarmıştı. Oyunun yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala üzerinde çalışılması, güncellenmesi de şüphesiz oyuncuları bir kez daha sevindirecektir…

 

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir