Microsoft’dan Öğrencilere Ücretsiz Office 365 Lisansı

office-365

Microsoft’dan Öğrencilere Ücretsiz Office 365 Lisansı

Daha önce Microsoft’un üniversite öğrencilerine sunduğu önemli bir hizmetten, DreamSpark’dan bahsetmiştim. Microsoft, DreamSpark ile geliştirici araçlarını, işletim sistemlerini öğrencilere ücretsiz olarak dağıtıyordu. Microsoft bir süredir yeni ofis uygulaması olan Office 365’i de öğrencilere ücretsiz olarak dağıtmakta. Bu yazımda Office 365 lisansını ücretsiz olarak nasıl edinebileceğinizden bahsedeceğim.

Office 365, Microsoft’un uzun süredir üzerinde durduğu, yeni ve güncel ofis uygulamasıdır. Görsellik olarak ve işlevsel olarak birçok yeni özelliği içerisinde barındıran ofis paketidir.

Peki Office 365’in içerisinde neler var? Office 365 içerisinde Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ve Access uygulamalarıyla geliyor. Access ve Publisher şimdilik sadece PC platformunda çalışıyor. Bunu da belirtmekte fayda var.

 Image_GetOfficeFree_Student_430x159Alacağımız ücretsiz lisans ile Office 365 ürünlerini sadece Windows üzerinde değil, mobil platformlarda da kullanabileceğiz. Office 365 uygulamasını PC, Mac, Android, iPad ve Windows tabletlerinin de dahil olduğu tüm platformlara 5 cihaza kadar yükleyebileceğiz.
Daha fazla uzatmadan asıl konumuza geçelim. Microsoft, Office 365 lisansını sadece anlaşmalı olduğu üniversitelerin öğrenci/öğretmenlerine dağıtıyor. Bu yüzden ilk olarak kriterlere uygun olup olmadığını anlamak buradan ilgili Microsoft sayfasına gidelim.

1

Açılan sayfada “Find out if you’re eligible” butonuna tıklayalım.

2

Okulumuzdan aldığımız @…edu.tr uzantılı mail adresimizi yazalım ve Kaydol butonuna tıklayalım. Eğer öğrenci mailinizi bilmiyorsanız üniversitenizin internet sayfalarını kontrol edebilir ya da okulunuzun ilgili biriminden mail bilgilerinizi edinebilirsiniz.

3

Ben daha önce kaydolduğum için böyle bir mesaj ile karşılaştım. Eğer daha önce kaydolmadıysanız, sizden ekrandaki yönergeleri uygulayarak, siteme kaydolmanız istenecektir.

4

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, yukarıdaki sayfa ile karşılaşacaksınız. “Şimdi yükle” butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Tebrikler! Bütün bu işlemleri uyguladıktan sonra Office 365 sürümüne ücretsiz olarak sahip olmuş olacaksınız 🙂

NOT: Microsoft Office 365’in 32-bit sürümünün yüklenmesini tavsiye ediyor. Ama bazı özel durumlarda 64-bit versiyonunu yüklemeniz gerekebilir. Sizin için hangi sürümün doğru olacağına karar vermek için buradan ilgili yardım rehberini okuyabilirsiniz. Eğer 64-bit sürümünü yüklemek isterseniz bir önceki adımda “Şimdi yükle” butonuna tıklamadan dil seçimi kısmında “Değiştir” butonuna tıklayarak 64-bit sürümünü indirebilirsiniz. Yinede ilk olarak tavsiye edileni yükleyip, denemenizde fayda var…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

  1. açıklayıcı yazınız için teşekkürler… 🙂

  2. meltem dedi ki:

    bilgilendirme için teşekkür ederim güzel paylaşım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir