Sandisk 16GB USB 3.0 Dual Drive USB Bellek İncelemesi

sandisk_ultra_dual_usb_1

Merhaba, geçtiğimiz haftalarda elime geçen yeni USB belleğimle alakalı ufak bir inceleme yazmak istedim. Bu gibi basit şeyler uzun uzadıya inceleme yazmanın bir anlamı yok. Bu nedenle sadece en çok merak edilen şeylere, hız testlerine vs. değineceğim.
DSC_0221 DSC_0223

İlk olarak fiziksel yapısından bahsetmek istiyorum. Fotoğraflardan da anlaşılabileceği gibi oldukça ufak bir yapısı var. Tercih etmemin başlıca nedeni de buydu zaten. Çift taraflı USB girişine sahip. Yani hem bilgisayarınızda, hemde OTG destekli mobil cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz.

DSC_0222

Aktarım hızıyla alakalı söyleyecek çok sözüm yok. CrystalDiskMark testini bilgisayarımın USB 3.0 portuna bağlayarak yaptım. Ek olarak birde telefonuma Micro USB ile bağlayarak A1 SD Bench ile test ettim. Test sonuçları aşağıda. USB 2.0 ile test etmeye gerek duymadım. Zaten sonuçları az çok kestirebilirsiniz diye tahmin ediyorum.

sandisk

Screenshot_2015-10-26-14-29-26

Daha önce yorumlarda da okuduğum gibi yüksek boyutlu veri aktarımı esnasında ve benchmark testleri yapılırken ısınma olduğunu farkettim. Açıkcası bellek zarar görmediği sürece benim için çok fazla önem arz etmiyor.

DSC_0219 - Copy

Ürünü Hepsiburada’dan aldım. Daha önceki alışverişimden kalan kuponla 11 lira civarına geldi. Fiyatı şuanda 21 lira. Merak edenler için buda adresi; http://www.hepsiburada.com/sandisk-16gb-usb-3-0-dual-drive-usb-bellek-sddd2-016g-g46-p-BD803088

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir