Xiaomi Mi Band 2 Kutu Açılışı ve İncelemesi

mi2-baslik

Bir süredir beklediğim Mi Band 2 sonunda elime ulaştı. Birkaç haftalık kullanım deneyiminin ardından böyle bir yazı hazırlamak istedim. Kutu açılışı için sessiz bir video çekmiştim. Onu hemen yazımın başına ekliyorum. Hemen ardından kullanım deneyimlerimi ve ürün hakkındaki izlenimlerimi yazılı olarak aktaracağım…


1

Bileklik yine ilk Mi Band modellerinden alışık olduğumuz kutu ile geliyor. Yeni serilerde kutu değişiklik gösterebiliyor. Satın aldığınızda elinize farklı bir kutu ile gelirse endişe etmenize gerek yok.

2

Kutuyu açtığımızda yine önceki modellerle aynı tarz bir sunumla karşılaşıyoruz. Cihaz görseldeki gibi ekran kısmı yukarıda olacak şekilde kutuya yerleştirilmiş.

3

Kutu içeriğinde yine bileklik haricinde şarj kablosu ve hiçbir zaman okumadığımız kullanma kılavuzu bulunuyor. Her zamanki gibi bu kılavuzlar yine Çince yazılmış.

4

Bileklikte ekran detayından sonra benim dikkatimi çeken ilk şey bilekliğin kayışı oldu. Eskisine göre daha hafif ve daha yumuşak bir materyalden üretilmiş. Eskisine nazaran daha kaliteli duruyor ve daha iyi bir hissiyatı var. Ayrıca kayışın alt kısmında bulunan metalik düğmede iç bükey bir yapıda. Masa başında çalışırken yada bilgisayar kullanırken eskisi kadar rahatsız etmiyor.

5

Bir önceki 1S modelinde olduğu gibi bu cihazda da nabız ölçer bulunuyor. Nabız sensörünün dış kısmında bulunan çıkıntı bileğinize daha iyi oturmasını sağlıyor. Buda cihazın daha sağlıklı ölçümler yapabilmesine olanak tanıyor.

Birazda cihazın yeni ekran fonksiyonlarından bahsedelim…

6

Ekranımız temel fonksiyon olarak saati gösteriyor. Bunun haricinde o günkü adım sayınızı, mesafeyi, yakılan kalori miktarını ekranda görüntüleyebilmenize olanak tanıyor. Hatta yeni güncelleme ile uygulamadan gerekli ayarlamayı yaparak saatle beraber (her ne kadar ufakta olsa) tarih bilgisini gösterebiliyor.

7

Telefondan bağımsız olarak nabız ölçme işlevide mevcut. Nabzınızı ölçüp, ekrandan anlık olarak gösterebiliyor. Bu işlevini ve işlevler arası geçişi canlı görmek isterseniz tekrardan yazının başındaki kutu açılış videosuna göz atabilirsiniz.

8

Temel fonksiyonlar haricinde gelen aramalar ve diğer uygulama bildirimlerinde ekranda basit ikonlar gösterebiliyor. Şimdilik sadece gelen arama, SMS, e-posta, WhatsApp, Snapchat gibi temel uygulamaların ikonlarını destekliyor.

Uygulama kısmına gelirsek cihaz yine Mi Fit uygulaması ile çalışıyor. Adım sayısı ve geçmişi, aynı şekilde uyku düzeni ile alakalı verileri uygulama arayüzünden görüntüleyebilmenize olanak tanıyor. Daha önce Mi Fit uygulamasından bahsetmiştim. Bu nedenle uygulama ile alakalı detaylı bir açıklama yapmayacağım. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan ilgili yazıma ulaşabilirsiniz.

9

Sonuç olarak fiyatına göre beni oldukça memnun ettiğini söylemeliyim. Hem kullanım, hem kalite konusunda gerçekten bir ilerleme kaydedilmiş. Cihazın şarjı yine temel kullanımda 20-30 gün arası gidiyor. Çok fazla kurcalarsanız bu süre biraz daha aşağı inebilir ancak böyle bir deneyim için çokta önemli olduğunu düşünmüyorum.

Mi Band 2 satın almak için tıklayın…

Bir sonraki inceleme yazım büyük ihtimalle Xiaomi’nin “square box” olarakta bilinen bluetooth hoparlörü hakkında olacak. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, takipte kalın…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir