Xiaomi Mi Band 1S Akıllı Bileklik İlk İzlenimlerim

miband

Bir süredir merakla beklediğim Mi Band 1S akıllı bileklik sonunda elime ulaştı. Daha önce bu tarz bi akıllı bileklik, saat vs. kullanmamıştım. Benim için farklı bir tecrübe olacak. Bu yazımda da kutu içeriğinden ve ilk izlenimlerimden bahsedeceğim. Henüz yeni elime geçtiği için çok fazla inceleme imkanım olmadı. Bu nedenle detaylı incelemesini bir sonraki yazımda yapacağım.

1

3

Cihaz yukarıdaki gibi, diğer Xiaomi ürünlerinden alışık olduğumuz şekilde sade ve şık bir kutuyla geliyor. Basit bir kutu içeriği var. Kutuyu açtığımızda ilk olarak bilekliğimizin beyni, tabiri caizse kafası bizleri karşılıyor.

4

Cihaz oldukça sade ve basit. Görünür kısmında, üzerinde sadece 3 adet beyaz led bulunuyor. Alt kısmında ise nabız ölçmemize imkan sağlayan bir sensör bulunuyor. Yazımın devamında bu kısmın fotoğrafını da ekleyeceğim zaten.

2

Kutunun kapağını kaldırdığımızda ise silikon bileklik, şarj kablosu ve Çince yazılmış basit bir kullanma kılavuzu bizi karşılıyor. Kutu içeriği oldukça sade, gerekenden fazlası yok.

5 6 7

Bileklikte kaliteli bir hissiyat veren, mat bir malzeme kullanılmış. Yine de zamanla yıpranacağı için yedek kayış almakta fayda var. Bileklik oldukça hafif bir malzemeden üretilmiş, koluma taktığımda rahatsızlık vermedi. Bir süre sonra varlığını bile unutabilirim. 🙂

8 10

Kolumda nasıl kaybolup gittiğini de yukarıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz. Özellikle kış aylarında giydiğiniz kazağın, kalın giysilerin içerisinde kaybolup gidecektir. 🙂

Sonuç olarak bileklik klasik Xiaomi ürünlerinden alışık olduğumuz üzere, şık ve kaliteli bir görünüme sahip. Benim hoşuma gitti, özellikle kullandıkları malzemenin güzel bir hissiyatı var. Yazımın başında da belirttiğim gibi detaylı incelemesini yapabilmem için bir süre kullanmam gerekiyor. Birkaç günlük bir deneyim sonrasında, yazılımsal özellikleriyle ve kullanıcı deneyimiyle alakalı bir yazı yazacağım. Bilekliği orjinal Xiaomi ürünlerinin satıldığı bir site olan Gearbest’ten satın aldım. Sizde takip koduyla beraber 20 dolar gibi bir fiyata bu güzel bilekliğe sahip olabilirsiniz. Ürünün satış sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bir sonraki inceleme yazımda görüşmek üzere, takipte kalın…

Xiaomi Mi Band 1S satış sayfasına gitmek için tıklayın…

İlginizi çekebilecek benzer başlıklar…

Hamdi Çatal

Güncel teknolojilere meraklı, yazılım ve mühendislik alanlarında kariyerini sürdürmeyi hedefleyen bir mühendis adayıyım. Her zaman, her işi prensiplerine uygun şekilde gerçekleştirmeyi tercih eden, düzenli ve kararlı bir insanım. Yeniliklerden kaçmak yerine, güncel teknolojilere ayak uydurmaya çalışan bir meraklıyım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir